KONST / Ramar / Ram 6536385
*
nr 653 6385
Ram
rokokostil, höjd: 64
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2010
kl 19:30:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 13:05:08
1
100 kr
29/8 20:49:43
2
400 kr
30/8 05:44:21
3
550 kr
30/8 18:21:14
4
500 kr
30/8 18:22:14
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar rokoko rokoko-stil rokokostil
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:28
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:07
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00
*
Ram
nr 653 6385
Ram
rokokostil, höjd: 64
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/8 13:05:08 | 1 | 100 kr |
29/8 20:49:43 | 2 | 400 kr |
30/8 05:44:21 | 3 | 550 kr |
30/8 18:21:14 | 4 | 500 kr |
30/8 18:22:14 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar rokoko rokoko-stil rokokostil
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:28 -
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:07
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00